Voor 13.00 besteld, binnen 48 uur geleverd
Gratis bezorgd vanaf € 150,00
Snel je vaste bestelling herbestellen

Castello di Radda

Kenmerken

Een historisch domein in Chianti

In 2003 kwam het wijnbedrijf Castello di Radda in handen van de familie Beretta met als doel haar belangen in de wijnmarkt te vergroten. Het bedrijf had een grote historische waarde, maar lag destijds volledig stil. De Beretta’s waren al decennialang in het bezit van een aantal andere wijnbedrijven, alleen niet in Toscane. Het was dus een goede aanwinst. Om dit domein van 45 hectare in kwalitatieve zin weer op poten te krijgen zijn er vanaf dat moment grote investeringen gedaan.

Uiteraard ligt dit domein in de Chianti, een wijnregio in Toscane ten zuiden van Florence, op heuvels die uitkijken op het stadje Radda. De wijngaarden liggen verspreid over de commune en hebben allemaal een zuid-oostelijke tot zuid-westelijk oriëntatie. De bodem bestaat hier uit lichte klei (leem) en kalksteen met een licht grove textuur. Het hoge percentage kalk is uitstekende geschikt om een hoge kwaliteit Sangiovese en Canaiolo, klassieke druiven in Chianti, te telen. Bovendien houdt deze bodem de warmte goed vast, waardoor de rijping wat gelijkmatiger plaatsvindt.

Stijl van de Wijn

Chianti Classico zoals je hem wilt hebben, die maken ze hier. Voor een prachtige prijs-kwaliteitsverhouding. Inmiddels worden alle wijngaarden biologisch bewerkt en zijn alle wijnen gecertificeerd. De wijnen hebben altijd prachtige rijpheid en concentratie, en zijn gebaat bij kelderrijping.

 

Zeer verrassend en uitmuntend is hun Chianti Classico Riserva. Een wijn van 100% Sangiovese, afkomstig van de hoger gelegen wijngaarden. Na de inweking van de schillen (3 à 4 weken) rijpt de wijn 20-24 maanden op Franse eiken vaten (20%) en grote Sloveens eiken vaten (80%). Daarna ligt de wijn nog minimaal een jaar op fles voordat hij op de markt wordt gebracht. Echt bellissimo!

 

Chianti Classico Gran Selezione wordt alleen in de beste jaren gemaakt. De druiven (100% Sangiovese) voor deze uitzonderlijke wijn komen van één enkele wijngaard in Radda, gelegen in een gebied van Toscane dat Il Corno(de Hoorn) wordt genoemd. De fermentatie duurt 5 maanden, met nog eens 5 maanden malolactische gisting in nieuw eiken op de droesem. De wijn rijpt 20 maanden in dezelfde vaten, met nog eens 12 maanden op fles.

Helaas moet u 18 jaar oud zijn om onze selectie wijnen te bekijken