
Casa de Darei
Kenmerken
- Mangualde, Portugal
- Biologisch, niet gecertificeerd, 100% van eigen wijngaard
- Alluviaal, en dieper gelegen kalksteen

Wijnen van de familie Ruivo, voor familie en vrienden!
In dit jonge wijnbedrijf krijgen de druiven alle rust om te groeien en te rijpen. De wijngaarden zijn nu zo’n 20 jaar oud, daarvoor was alles hier gewoon akkerland. De ligging van de wijngaarden is heel uniek en bijzonder en toch zo logisch om hier druiven aan te planten. Inmiddels bezit het domein 9 hectare wijngaard aan de oever van de Dão-rivier. Het domein en de wijngaarden grenzen niet aan percelen van buren, ze liggen als ‘eilanden’ in het landschap.
Het grote voordeel daarvan is dat je niet te maken hebt met buren die gif laten overwaaien wanneer ze aan het sproeien zijn. Of dat ziektes van de ene op de andere wijngaard overgaan. Zeer uniek dus, waardoor de druiven volledig biologisch worden geteeld. Helaas zijn ze niet meer biologisch gecertificeerd omdat het Portugese controlesysteem voor biologische certificaten door Carlos en zijn vader niet wordt vertrouwd. Daarnaast wordt er op een klassieke manier wijn gemaakt, open vergistingskuipen, oude houten vaten en betonnen cuves.
Stijl van de Wijn
De wijnen worden er op een klassieke manier wijn gemaakt, open vergistingskuipen, oude houten vaten en betonnen cuves. Precies wat wij graag zien en proeven in echte Dão! Er zit werkelijk niks geforceerds in deze wijnen, hij geurt en proeft heel natuurlijk. Daarbij merk je ook bij de witte wijnen van Casa de Darei de subtiele aroma’s die ook tonen hebben van licht gebrande amandel en ingetogen wit fruit.
De rode wijnen hebben een goede concentratie zonder te krachtig te zijn of drogende tannines te bevatten. Door hun ‘klassieke’ opvoeding hebben ze in hun aroma’s al gauw wat tonen van ontwikkeling. Iets leer en tabak naast tonen van rode bes en bramen.
